Rozpoczęcie działalności wypożyczalni kaset video

Podstawowym czynnikiem, który „spędza sen z oczu” każdego przedsiębiorcy, jest konkurencja. Możliwość pojawienia się w danym sektorze nowych konkurentów zależy od istniejących barier wejścia, połączonych z reakcją konkurentów, której może oczekiwać nowo wchodzący. Jeśli bariery wejścia są małe, a jednocześnie nie ma zagrożenia ostrej reakcji ze strony konkurentów, to groźba wejścia jest duża.

Jan zdawał sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że aby rozpocząć działalność potrzebny jest kapitał. W przypadku wypożyczalni kaset kapitał potrzebny jest przede wszystkim na pokrycie kosztów związanych z zakupem kaset video i pozyskaniem lokalu. Przyjmując średnią cenę kasety 50 zł i minimalną liczbę około 200 sztuk potrzeba 10 000 zł, jeśli kupujemy wyłącznie nowe kasety.

W przypadku pozyskania lokalu istnieją dwie możliwości: albo wchodzi się w posiadanie własnego lokalu, a zatem należy oszacować koszty zakupu oraz użytkowania lokalu i ewentualnej dzierżawy terenu. Można również dzierżawić lokal, co powoduje takie koszty, jak opłata czynszu lub inne warunki wynikające z umowy najmu. Pozostałe koszty związane z rozpoczęciem działalności wypożyczalni kaset video, to koszty zarejestrowania działalności gospodarczej, koszty wyposażenia lokalu oraz koszty zakupu innych niezbędnych materiałów i urządzeń.

Rozpoczęcie działalności wypożyczalni kaset video wiąże się tylko z jej zarejestrowaniem we właściwym urzędzie, wniesieniem opłat oraz przestrzeganiem przepisów. Prowadzenie usług w tej branży nie jest procesem skomplikowanym technologicznie. Nie ma więc zagrożenia, że nowo wchodzący do sektora wniosą nowe zdolności produkcyjne czy – tradycyjnie rozumiane – technologiczne w świadczącej usługi wypożyczalni video.

Leave a Reply

Kategorie
www pozycjonowanie w warszawie